מצפה הכוכבים ברקת - קוד מצפה רשמי Bareket observatory IAU B35

בתאריכים 10 ו-11 בחודש אפריל 2011 בשעה 21:00 שעון ישראל, שודרו דרך רשת האינטרנט 2 שידורים אסטרונומיים מיוחדים מטלסקופ האינטרנט הישראלי - פרי פיתוח של מצפה הכוכבים ברקת במכבים.
כחלק מהשידור הועברו בשידור חי מראות מדהימים של אובייקטים מהחלל כגון: גלקסיות, ערפיליות, כוכבי הלכת, אסטרואידים וגרמי שמיים נבחרים לישראל ולכל רחבי העולם.
פרויקט חובק עולם זה, לווה בהסברים על גרמי השמיים מפי אסטרונום אמריקאי אשר ענה על שאלות הצופים, והתמונות תורגמו לצלילים בניסיון להעביר את תחושת המראות גם לכבדי ראייה.

מדי פעם הצטרף לשידור מרואיין אורח (מישראל והעולם) בעל מאפיין מיוחד, אשר חלק עם קהל הצופים מידע על אודות התפקיד המרתק שלו בחקר גרמי השמיים והיקום שלנו. השידור ארך כשעתיים.
התמונות של גרמי השמיים צולמו באמצעות הטלסקופ הרובוטי ומצלמת CCD רגישה ומקוררת, כך שלצופים היתה האפשרות "להציץ" אל מאחרי הקלעים של פעולת מצפה הכוכבים, בזמן אמת. כל שידור ארך כשעה וחצי.

הקהל הוזמן להעלות שאלות לצוות השידור תוך כדי האירוע ולפניו. השאלות המעניינות ביותר נענו בשידור הישיר על ידי האסטרונום

 

*מידע נוסף על הפרוייקט בקישור

 

צילום וקרדיט: טלסקופ האינטרנט במצפה הכוכבים ברקת

 

 

 

 

 

 

Copyright holder: Bareket observatory, Israelcopyright png. This image is copyrighted with all rights reserved. Do not reuse in any way without permission. Contact us to request publication permission from the copyright holder. קרדיט - זכויות יוצרים: טלסקופ האינטרנט, מצפה הכוכבים ברקת במכבים